PL

Szkolenie RCIiTT: Unijny Kodeks Celny w transakcjach z krajami trzecimi – dla początkujących (06.11.2018)

Szkolenie:

„Unijny Kodeks Celny w transakcjach z krajami trzecimi”

6 listopada 2018 r., w godz. 9.00 – 15.00, sala Szwalnia (115, I piętro) RCIiTT, ul. Jagiellońska 20-21, 70-363 Szczecin

RCIiTT ZUT zaprasza przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego na szkolenie poświęcone cłom, pozwoleniom oraz procedurom celnym, które poprowadzą praktycy i eksperci z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Czym są kraje trzecie w obrocie międzynarodowym? Sprzedajesz lub sprowadzasz towar np. z Chin, USA, Rosji lub innego państwa niebędącego członkiem UE?

Czym jest np. procedura wprowadzenia towaru do obrotu lub procedura nadawania pochodzenia i jak je przeprowadzić? Jaka jest różnica między przetwarzaniem a uszlachetnianiem sprawdzanych wyrobów? Czy zawsze musisz korzystać z usług agencji celnej, czy możesz dokonać najprostszych czynności celnych samemu?

Czy to możliwe, by importując lub eksportując Twoja firma nie musiała płacić cła lub podatku VAT?

Jakie obowiązują procedury w transakcjach z krajami trzecimi?

Czy warto skorzystać z portu morskiego w szczecinie do wysyłki/odbioru towarów Twojej firmy i jakie daje on możliwości przedsiębiorcom?

 

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskają uczestnicy szkolenia „Unijny Kodeks Celny w transakcjach z krajami trzecimi dla początkujących”, które odbędzie się 6 listopada 2018 r.

Praktycy i eksperci z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie przedstawią najważniejsze informacje oraz podzielą się własnymi doświadczeniami. Na koniec szkolenia, przedsiębiorcy będą mogli porozmawiać i zapytać o kwestie procedur celnych dotyczących ich działalności…

ZAPRASZAMY!

 

W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z p. Jackiem Wójcikiewiczem (tel. 91 449 43 90, e-mail: jacek.wojcikiewicz@zut.edu.pl

PROGRAM WARSZTATÓW NA STRONIE: RCIiTT

Rejestracja: tutaj

Wyznacz trasę