PL

Informacja dla firm nt. BREXIT-u

INFORMACJA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW DOKONUJĄCYCH OBROTU TOWAROWEGO Z WIELKĄ BRYTANIĄ

 

Informujemy, że w przypadku bezumownego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (tzw. „twarde wyjście”), od dnia 30 marca 2019 r., w obrocie handlowym z Unią Europejską będą stosowane przepisy celne jak dla krajów trzecich, tj. krajów niebędących członkami UE. Mając powyższe na uwadze, przedsiębiorcy dokonujący wymiany towarowej z Wielką Brytanią, w tym zobligowani do składania zgłoszeń INTRASTAT w związku z prowadzonym obrotem handlowym towarami pomiędzy państwami członkowskimi będą, w przypadku wywozu lub przewozu towarów do\z Wielkiej Brytanii, zobligowani do stosowania standardowych formalności celnych.

W tym celu już teraz zachęca się zainteresowane przedsiębiorstwa, do podjęcia działań, celem, przygotowania się do stosowania operacji celnych. Aby pomóc przedsiębiorcom i operatorom działającym na rynku transportowo – spedycyjno – logistycznym w przygotowaniu się do nowej sytuacji.

Poniżej znajdą państwo (w plikach do pobrania) przygotowany przez Krajową Administrację Skarbową  materiał informacyjny, przypominający o podstawowych zasadach i formalnościach celnych obowiązujących w obrocie towarowym z państwami trzecimi (a więc państwami spoza UE, w tym ewentualnie z Wielką Brytanią).

 

Pliki do pobrania

Nazwa pliku
Broszura informacyjna dla firm nt. BREXIT-u Pobierz plik
Informacja dla firm nt. BREXIT-u Pobierz plik
Wyznacz trasę