fbpx
PL

Szkolenie: Przygotowanie firmy do wejścia na rynki zagraniczne oraz konsultacje z ekspertem (21.11.2019)

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie:

„Przygotowanie firmy do wejścia na rynki zagraniczne” 

w dniu 21 listopada 2019 r. w godz. 9:00 – 15.00, w naszej siedzibie przy ul. Kolumba 86, w Szczecinie

Celem szkolenia jest zapoznanie przedstawicieli firm z możliwościami oraz przygotowaniem firmy do wejścia na rynki zagraniczne.

W trakcie szkolenia poruszymy następujące zagadnienia:

 • Analiza potencjału firmy i jej produktu/usługi.
 • Wybór i wstępna analiza rynku docelowego.
 • Przygotowanie planu i narzędzi do ekspansji na nowe rynki.
 • Jak skorzystać z bazy oferty i zapytań handlowych sieci Enterprise Europe Network w poszukiwaniu partnerów handlowych.
 • Czy warto brać udział w misjach i giełdach kooperacyjnych?
 • Jak korzystać z opracowań i zestawień rynkowych?
 • Właściwe przygotowanie umowy w obrocie międzynarodowym.

Szkolenie poprowadzą konsultanci Ośrodka Enterprise Europe Network przy ZSRG-SCP:

 • Marek Leśniak, MBA – doświadczony ekspert/doradca i praktyk w zakresie projektowania, prowadzenia i rozwoju firm. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte na stanowiskach menadżerskich, w sektorze przemysłowym i usługowym oraz wysokie kwalifikacje z zakresu ekonomii, przepisów gospodarczych. Specjalizuje się w wykonywaniu analiz strategicznych, ekonomicznych, przygotowywania koncepcji i modeli biznesowych oraz w zakresie oceny efektywności projektów biznesowych. Obecnie kierownik projektu Komisji Europejskiej pn. Enterprise Europe Network – największej sieci wsparcia dla firm sektora MŚP, zamierzających rozwijać się na międzynarodowych rynkach.
 •  Katarzyna Męcińska – Komorek – ekspert sieci Enterprise Europe Network, a wcześniej Euro Info Centre. Od 17 lat wspiera mikro, małe i średnie firmy zainteresowane rozwojem na nowych rynkach. Organizatorka misji gospodarczych i międzynarodowych giełd kooperacyjnych,w tym flagowej imprezy szczecińskiego Ośrodka EEN –  giełdy przy Targach BUD-GRYF & HOME. Ponadto, na przestrzeni lat Ekspert Komisji Oceny Wniosków w ramach przedakcesyjnego programu PHARE oraz Funduszy Strukturalnych dla przedsiębiorców. Trener w obszarze źródeł finansowania działalności gospodarczej, pozyskiwania partnerów handlowych na rynkach zagranicznych oraz twórczego myślenia w biznesie. Autorka publikacji i artykułów prasowych nt. międzynarodowych negocjacji biznesowych, instrumentów wsparcia biznesu oraz wybranych rynków europejskich.
 •  Magdalena Kołodziej – Hładun –  radca prawny, doświadczony trener, ekspert i szkoleniowiec, reprezentuje swoich klientów przed sądami powszechnymi i administracyjnymi oraz urzędami. Na co dzień obsługuje podmioty gospodarcze w obszarze zawierania międzynarodowych umów handlowych.

KONSULTACJE Z EKSPERTEM

Firmy biorące udział w szkoleniu będą miały możliwość skorzystania z dodatkowych konsultacji z ekspertem, Panem Łukaszem Barbackim, w celu oceny i uzyskania porad w zakresie własnego przygotowania się do wejścia na nowe rynki.

Konsultacje odbędą się w dniu 26 listopada 2019 r. 

Łukasz Barbacki – od ponad 23 lat czynnie związany ze sprzedażą zarówno na rynku polskim jak i na rynkach zagranicznych. Konsekwentna ścieżka kariery w sprzedaży od stanowiska przedstawiciela handlowego, Regionalnego Kierownika Sprzedaży, Key Account Managera do Dyrektora Sprzedaży oraz Dyrektora Eksportu. Założyciel i współwłaściciel firmy szkoleniowo-doradczej. Związany z firmami międzynarodowymi (Philips Polska, Hunter Douglas) oraz polskimi (Beliso, Pease i inne). Twórca strategii sprzedażowych dla zespołów handlowych. Wprowadzał polskie produkty na kilkadziesiąt rynków zagranicznych, w tym między innymi rynek: Słowacji, Rumunii, Węgier, Estonii, Litwy, Łotwy, Bułgarii, Portugalii, Szwecji, Grecji, Rosji, USA, UAE, Turcji, Białorusi, Kuwejtu, Arabii Saudyjskiej, Chorwacji. Uczestniczył w wielu imprezach targowych na całym świecie. Prowadził skuteczne negocjacje handlowe na wielu rynkach. Autor wielu publikacji w czasopismach branżowych. Doradca/konsultant/trener i praktyk w zakresie rozwoju firm na rynkach zagranicznych.

 • Liczba miejsc na konsultacjach  jest ograniczona
 • Pierwszeństwo udziału w konsultacjach mają firmy uczestniczące w szkoleniu
 • Decyduje kolejność zgłoszeń
 • Z jednej firmy mogą brać udział maksymalnie dwie osoby
 • Zapraszamy firmy z województwa zachodniopomorskiego

Warunkiem udziału w szkoleniu oraz konsultacjach jest przesłanie formularza zgłoszeniowego do dnia 20.11.2019 r. na adres: een.szkolenia@zsrg.szczecin.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Pliki do pobrania

 

 

Nazwa pliku
Program szkolenia Pobierz plik
Formularz zgłoszeniowy_word Pobierz plik
Formularz zgłoszeniowy_pdf Pobierz plik

Marta Kuzio - Wojda

szkolenia@zsrg.szczecin.pl

een.szkolenia@zsrg.szczecin.pl

+48 91 489 22 79 (14.00-16.00)

+48 91 433 02 20

Wyznacz trasę