fbpx
PL

Projekt „Wsparcie techniczne dla promowania audytu energetycznego oraz inwestycji w efektywność energetyczną w małych i średnich przedsiębiorstwach” (28.01.2021)

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska realizuje projekt „Wsparcie techniczne dla promowania audytu energetycznego oraz inwestycji w efektywność energetyczną w małych i średnich przedsiębiorstwach”.

Projekt finansowany jest przez Komisję Europejską w ramach programu wspierania reform strukturalnych.

W ramach projektu została opracowana baza wiedzy czyli zestaw praktycznych narzędzi przygotowany z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach, którzy chcieliby wykonać audyt energetyczny w swojej firmie i zwiększyć efektywność energetyczną swojej działalności.

Do dyspozycji przedsiębiorców bezpłatnie są:
  • podręcznik do samooceny zużycia energii dla małego i średniego przedsiębiorcy,
  • 50 dobrych praktyk dotyczących efektywności energetycznej i rekomendacji w kwestii środków jej poprawy w małych i średnich przedsiębiorstwach,
  • kalkulator optymalizacji zużycia energii elektrycznej, który pozwoli małemu i średniemu przedsiębiorcy na przygotowanie obliczeń związanych z urządzeniami elektrycznymi wykorzystywanymi w działalności,
  • self-audyt: narzędzie do samodzielnego audytu energetycznego przedsiębiorstwa,
  • e-Doradca MŚP: pomoc w obszarze efektywności energetycznej dzięki metodzie case based reasoning,
  • kurs e-learningowy poszerzający wiedzę na temat efektywności energetycznej.
Wyznacz trasę