fbpx
PL

GOTECH Historia sukcesu firmy

Przedsiębiorstwo GOTECH Sp. z o.o. powstało w 1990 roku. Zakład produkcyjny znajduje się w Nowym Czarnowie, koło Gryfina.

Na początku spółka działała tylko w Polsce, aby w 1997 r. rozpocząć współpracę z zagranicą. Z lokalnej firmy Gotech stał się znany w Europie w swoich sektorach działania, tj.: energetyka, offshore, budownictwo. Stale rosnąca oferta obejmowała zasięgiem dwa główne działy: produkcję elementów konstrukcyjnych i technologicznych oraz dział budowlano-montażowy.

„Współpraca z Enterprise Europe Network polegała głównie na uzyskiwaniu porad w zakresie świadczenia usług w krajach, w których jeszcze nie prowadziliśmy prac montażowych i których specyfiki nie znaliśmy. Uzyskane informacje były obszerne i pomocne, dzięki czemu mogliśmy wziąć udział w procedurach przetargowych.”

Oprócz Polski GOTECH działa także w innych krajach Europy, Afryki i Ameryki Środkowej. Świadczenie usług w tak wielu krajach wymaga dokładnej analizy wymogów prawnych i technicznych poszczególnych inwestycji. „W inwestycjach zagranicznych kluczowym jest poznanie lokalnych warunków, co pomaga pozytywnie wpływać na terminy i koszty prac. Wchodząc na nowy, nieznany rynek taka analiza musi być prowadzona dokładnie i ostrożnie” – mówi Mariusz Batura, Prezes Zarządu.

Firma skorzystała ze wsparcia Enterprise Europe Network przy ZSRG-SCP w Szczecinie w zakresie doradztwa dotyczącego regulacji prawnych realizacji usług na terenie Wielkiej Brytanii i Norwegii. Ciągły wzrost i nacisk na spełnienie oczekiwań klientów stworzyły solidną podstawę i ustanowiły wiarygodną pozycję spółki GOTECH na rynku.

„Rozwój firmy to ludzie. My mamy zgrany zespół wykwalifikowanych pracowników pracujących na wspólny sukces. Chcemy dzięki temu stać się jedną z najprężniejszych firm w branży.”

Wyznacz trasę