fbpx
PL

KORNER – SYSTEMY GRZEWCZE Historia sukcesu firmy

Spółka Korner – Systemy Grzewcze powstała w 1995 roku. Firma skupia się na kompleksowej obsłudze w zakresie projektowania i montażu instalacji grzewczych, świadcząc usługi dla klientów indywidualnych, jak i z sektora przemysłowego czy rolnego.

„W ostatnim roku dużo satysfakcji przyniosły nam usługi dla hodowców drobiu. To budowa instalacji ogrzewania podłogowego na fermach o bardzo dużej powierzchni” – mówi Katarzyna Teresiak, właścicielka firmy.

Spółka wykorzystuje wiedzę i doświadczenie załogi i współpracowników oraz korzysta z materiałów i urządzeń najlepszych producentów. Bogata oferta zawiera kotły gazowe i olejowe, kotły na biomasę, instalacje solarne oraz całą gamę materiałów instalacyjnych.

„Precyzyjne informacje ze strony Enterprise Europe Network już na pierwszym spotkaniu pozwoliły sprawnie opracować plan działania i przygotować wnioski do polskich i niemieckich urzędów. Efektem wsparcia było pozyskanie zleceń już po trzech miesiącach.”

Strategia firmy to rozwój usług oraz rozszerzanie działalności na rynki zagraniczne. Pierwszym kierunkiem takich działań stały się Niemcy. Dobrze przygotowana strategia wejścia na rynek niemiecki okazała się kluczową w budowaniu pozycji solidnego partnera. Firma skorzystała z doradztwa oferowanego przez Enterprise Europe Network przy ZSRG – SCP w Szczecinie. Uzyskała kompleksowe wsparcie doradcze w zakresie zasad realizacji usług na rynku niemieckim, delegowania pracowników, warunków pracy i płacy oraz aspektów podatkowych w ujęciu transgranicznego świadczenia usług.

Firma nadal zamierza rozszerzać aktywność na rynkach zagranicznych. „Motywuje nas do tego zadowolenie niemieckich klientów pozwalające bez kompleksów oferować rozwiązania techniczne i sposób pracy” – mówi właścicielka firmy Korner.

Wyznacz trasę